Šumí mi v hlave

Autor: Jozef Černek | 23.3.2021 o 10:40 | (upravené 23.3.2021 o 10:46) Karma článku: 6,87 | Prečítané:  432x

Šumí mi v hlave, že sme zobrali deťom rok života.  Tým deťom, ktoré raz budú rozhodovať o našom vesmíre. 

Štve ma, že polovica života môjho syna bola a je v lockdowne. Že ľudí okrem mamičky, mňa a babičiek pozná len v rúškach. 

Šumí mi v hlave, že vôbec pozná slovo rúško a vie, kedy sa používa. 

Štve ma, že Rebelov, z ktorých ho mal na rukách asi každý, už ani nepozná.

Šumí mi v hlave, že pubertiaci, ktorí sa mali nadránom potajme prikradnúť domov z rande, dnes nemôžu vyliezť po ôsmej večer z domu. A štve ma, že by bolo najlepšie, ak by nevyliezali vôbec. 

Šumí mi v hlave, že to, čo nás stmeľovalo, to, čo určovalo, že sme ľuďmi, inými ako zvieratá, je teraz nebezpečné. Štve ma, že umenie sa scvrklo na debilné sociálne siete. 

Šumí mi v hlave, že sociálne siete, ktoré mali spájať, rozdeľujú viac ako studená vojna. 

A štve ma, že sa na seba hneváme a rozdeľujeme na tábory. Že sa rozdeľujeme na popieračov, odporcov rúšok a respirátorov, antivaxerov a ľudí očkovaných a nikdy neočkovaných. 

Šumí mi v hlave, že zrazu vieme toľko o vakcínach.  Štve ma ten strach, čo ženie popieračov. Šumí mi v hlave od tej bezmocnosti, že im to nedokážem vysvetliť. 

Štve ma, že som nemohol byť pri tom, ako moja dcéra prvýkrát ukázala tvár hoci len cez ultrazvuk. Šumí mi v hlave, že neviem, do akého sveta sa to vlastne narodí. 

Štve ma, že nikto nerobí nič preto, aby svet po pandémii ešte bol svetom, aký ho poznáme. Šumí mi v hlave, že sa pripravujeme o divadlá, o umenie, aj o umelcov. Štve ma, že tí ľudia, čo majú moc s tým niečo spraviť, na to serú. 

Šumí mi v hlave ako závidíme ľudom dovolenky. Štve ma, že sa pripravujeme o slobodu. Šumí mi v hlave, že tí, čo kričia po slobode bez rúšok a bez vakcín, nechápu, že to oni ju odďaľujú. 

Štve ma, že vôbec zrazu vznikli nejakí oni. Šumí mi v hlave, že ak by nebolo Covid-u, sú to kamaráti, s ktorými máme spoločný vesmír. 

Šumí mi v hlave, že Covid nám kradne človeka z nás. A štve ma, že sme mu to dovolili. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Tímová práca ako z učebnice. Bol to výborný deň, tešil sa Sagan

Víťazstvo bola tímová práca, povedal Sagan.

Stĺpček Petra Schutza

Účelovosť snaženia Kollára aj opozície pri kolúznej väzbe vyráža dych

Príbeh Pčolinského je absurdný.


Už ste čítali?