Komárňanské kúpalisko – šarm socializmu

Autor: Jozef Černek | 4.6.2018 o 15:11 | Karma článku: 10,29 | Prečítané:  6365x

Zabudli sme na útrapu duše a boliestky. Stále častejšie s nostalgiou spomíname na komunistov. Éru zdanlivo bezstarostných časov, každý mal prácu, síce všetci kradli, ale okrem „hajzláku, slobody a banánov, bolo všetko potrebné".

Ak aj vy patríte k nostalgikom a máte radi leto a vodu, príďte k nám do Komárna. Rovno na kúpalisko. Až na pár drobností budete cestovať v čase a bude vám naozaj fajn a za korektné peniaze.

Máme všetko, ako kedysi. Plné bazény, príjemnú vodu, tobogany (teda komplikovanejšie šmýkačky) pre detváky aj pre starších. Ale máme aj zlostný personál. V areáli nájdete ozajstný výčap, langoše, bazénik pre detičky aj pre športovcov, aj liečivo lenivý bazén a má dokonca funkčné trysky. Ale máme tu aj maniere ako za komunistov. Vznikli z pocitu, kdesi na porade kádrov, že pre pár darebákov musia byť pre všetkých nastavené pravidlá na bod nulovej tolerancie.

Máme sa tu teda fajn, ak vám len nevadí občas nejaké okríknutie zle plateného personálu. 

Máme usmievavú pani pri vchode, ktorá vám predá vstupenku. Musíte ale mať niekoho so sebou, kto vám povie, aké sú možnosti.  A ona nemá čas, vysvetľuje ľuďom: „Ak raz odídete cez turniket, už sa nevrátite! Musíte znova platiť vstupné!“ Že máte uterák v aute, je váš problém, túto tetu si nesmieme pohnevať. Je to Elánový Čaba tohto kúpaliska.  

Ak čakáte zaujímavú ponuku, čakáte márne. Ponuku som totiž nikde nenašiel. Iba zákazy a tie vás budú sprevádzať celým areálom. Čakal som výhodnú ponuku. Napríklad, že ak máte permanentku, máte skrinku alebo lehátko trikrát grátis. Alebo za 10 vstupeniek, kupón na pivo... Hm, nič. Nostalgia... tak ako kedysi. 

Neprekáža škaredý kábel na stenách, čo pamätá Husáka. Veď sme vynovili! Máme plastové sedenie pod slnečníkom, ktorý síce netieni, lebo ho nemá kto od včera znova rozostaviť. Je tu len na oko. Ako obsluha.  Vlastne ako marketingové myslenie kúpaliska. Je tam všetko, ale bez nápadu a lásky k návštevníkom. Riadime sa tu sloganom "Čo chceš za tie peniaze!?"  Máme bezchybnú vodu, liečivú vodu, slnko a funkčné sprchy a zlú náladu. Ale predpisy, kamaráde, tie spĺňame a turisti... Čo tam po nich, máme Nemcov dôchodcov s karavanmi a vlastnými kľúčmi od plechovej brány. Komárňania vedia, že cena je fajn a na to ostatné si zvykli. Či? Nechodilo ich kedysi viac?  

 Máme aj pohľadných plavčíkov. Áno a presne ako kedysi, miesto pozerania na vodu predvádzajú vypracované telá (tu zo mňa hovorí čistá závisť) a konverzujú s kamošmi, prípadne s obdivovateľkami a budúcimi ex. Mamičky tak radšej deti do vody nepustia, čo je škoda, bazén je vynovený a fakt fajn. Možno by sa s nimi mal ktosi porozprávať. Nie, netreba na nich "navrieskať", to sa dnes už nerobí. Mali by mať radi svoju prácu. 

Máme aj výčap aj langoše, ryby ešte nie, ale isto budú, lebo sme mesto troch riek a ryby vieme spraviť skvelé. Pivo je super a langoše ešte lepšie. Škoda len, že obsluha nestíha... „Láňka (maďarský slang pre mladé dievča) mala včera buli (maď. slang pre párty (párty, angl. výraz pre oslavu :) )) a tak dnes neprišla...,“ vysvetľuje urobená teta a my po druhýkrát opúšťame rad s vynikajúcim langošom. Máme šťastie. Pani za nami je tu už vraj tretíkrát a zas na ňu nevyšlo... ale keď buli, tak čo sa dá robiť...

V druhom bufete pri vchode sa už zaučujú brigádničky. Super. Pivo a kávu spravili fakt výbornú, ešte by im mal niekto povedať, že zákaz fajčiť na pracovisku neznamená, že je dobrý nápad postaviť sa s cigaretou do dverí. Hlavne nie ľuďom na oči (áno, tam k tomu plastovému sedeniu, čo mali ráno upratať) a s dymom vstupujúcim rovno do pubu. Ale tak isto vás vlastne privíta aj pani z recepcie pri vchode. V budove sa fajčiť nesmie, vo dverách asi áno. Vlastne to je prvý signál pre blížiacich sa ľudí. Poďte! U nás je pohoda ako kedysi...  

Máme aj trávnik, čo sa udržiava len silou vlastnej vôle a dokonca aj lehátka s naštvanou pani. Teda, nie je naštvaná, len dozerá, aby sa v teplej vode nesprávalo neprístojne! Vedľa nás sa traja puberťáci bavili. To treba ihneď zaraziť! Zo smiechu ľudí nebude nič dobré! Jeden pár sa dokonca odvážil pobozkať... to ste mali počuť... V teplej vode!? No amen tma.  Veď je to SEDACÍ bazén. Zábava do bazéna nepatrí! TO SA NESMIE! Nevidíš tú veľkú tabuľu!? Ani jesť, ani plávať ani špliechať... Iba Nemec smie piť z plastovej fľaše, lebo oni smú... turisti..a ja nemecky neviem! Och, tá nostalgia... Radšej som si od manželky sadol trochu ďalej. Sme svoji len pár mesiacov, čo ak by som sa neovládol a objal ju... Ach tá nostalgia... 

Presne ako kedysi. Všade samé zákazy, betón a inštrukcie. Máme aj lehátka a zdá sa, že ich je dosť. Nie žeby nebol záujem, ale s lehátkami je to u nás zložité. Musíte si ich zaslúžiť.

Najprv prejdete recepciou, kde vám ich (ako inak) neponúknu. Máš vedieť, čo si tu prvýkrát?! Potom vonku pôjdete okolo lehátok, ak máte šťastie, tak je tam pani, ktorá, ak chcete lehátko, vás pošle späť na recepciu... (medzitým okríkne niekoho v teplom bazéne). Na recepcii si znova vystojíte rad a kúpite prenájom lehátka, s dokladom utekáte opäť za pani lehátkovou (snáď neodišla krotiť puberťákov). Prísnym okom skontroluje doklad a požiada o 2 eurá ako zálohu. K zálohe okrem lehátka patrí aj laminovaný zálohový lístok. Keď skončíte, lehátko privlečiete a spolu s laminovaným zálohovým lístkom získate späť svoje dve eurá... (teda, ak ju nájdete). Jednoduché, nie? Ach, tá nostalgia.. to asi vymysleli ešte súdruhovia na výbore ROH.

Ja viem, všade na svete je to tak, že si vezmete lehátko a niekto vás príde skasírovať a v cene bude aj odloženie lehátka po použití. Ale to je moc proturistické. A my sme predsa v roku 1985. Ale zas pozor, prenájom lehátka je za mimoriadne príjemnú cenu, to treba uznať. Ja som si na druhýkrát nevzal, lebo predstava, že mám stáť v troch radoch, bola horšia ako deka a mravce. A aby bolo jasno, personálu sa nečudujem a nezávidím im. Vlastne ich ozaj úprimne chápem, bol by som ešte horší na ich mieste.

Personál by som povinne poslal spolu s vedením na dovolenku k moru, aby videli ako sa to naozaj dá. Možno by pochopili, že funguje rovnica: som milý k ľuďom, budú v pohode aj oni, prídu zas, príde ich viac a ja dostanem lepší plat. Aha, blbosť. Veď je rok ´85, ba čo viac, tabuľka nepustí vyšší plat a Tebe hrozí vyhadzov. Prepáčte ten nápad. Museli by ho pochopiť viacerí a medzi iným politici. To nepôjde.

A máme aj tobogany. Tie sú skvelé a šli vlastne nonstop. Bazény majú vodu čistú a podľa mňa teplotne akurát. V plaveckom si naozaj zaplávate, v troch teplých posedíte a bude vám naozaj fajn. Pri toboganoch sa môžu decká naozaj baviť. A keď prídu brigádnici a služby sa ozajstne rozbehnú, bude to naozaj výborné miesto s dobrými cenami. 

A áno, dalo by sa to aj lepšie a naozaj by to nestálo peniaze, len dve porady a chuť robiť pre ľudí.

A možno by mohla byť aj VIP zóna s pekelne drahým vstupným a službami all inclusive. Bolo by tam pár desiatok ľudí s prúžkom na rukách a najprv by sme ich ohovárali, ale raz za dva - tri týždne by sme to skúsili. Najmä keď príde návšteva, si to all inclusive treba užiť.  Lebo veď žijeme len raz a letá máme v Komárne krásne.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obchádza ministerstvo, Gröhling by mohol Matovičov plán blokovať

Do Vianoc by mali otvoriť aj školu, kam chodia Matovičove dcéry.

Minúta po minúte: V Česku sa zastavil pokles nových prípadov

PCR testy na Slovensku odhalili už viac ako 111-tisíc nakazených.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zatýkalo sa aj po Mečiarovej vláde, podstatný bude až rozsudok

Čo to vypovedá o štáte v ktorom sme žili?


Už ste čítali?