Ak ma zvolíte

Autor: Jozef Černek | 5.10.2017 o 17:48 | Karma článku: 7,38 | Prečítané:  1740x

Vážení voliči, ak ma zvolíte za poslanca / premiéra / prezidenta, navrhnem zákon (uzákoním), aby predvolebné letáky a noviny a zvesti a hitlerjunge partaje a iné drísty, museli byť z plne rozložiteľného eko (bio) materiálu.

Totiž ten bordel, čo teraz zas plní schránky, nie je ani do krbu dobrý, toľko lepidla, či čoho to obsahuje (alebo je to obsahom... neviem).

Vážení voliči, 
uzákoním, že každý, kto sa v predvolebnom letáku objaví na fotografii, bude musieť osobne zasadiť strom, za každých jednosto kíl vytlačeného materiálu...

Vážení voliči,
ak ma zvolíte, zariadim, aby sa prideľovanie dotácií podnikateľom alebo školám alebo komukoľvek, zjednodušilo na úplné minimum. Čo to je, pre Boha živého, za nápad prideľovať dotácie a pritom vychádzať z predpokladu, že o ne žiada podvodník. To je totiž jediný legitímny dôvod, prečo sú žiadosti o dotáciu a všetky prílohy tak komplikované. Veď hádam nie každý žiadateľ je podvodník? Prečo sa k nemu musíme tak chovať? Tak hádam je podvodníkov len nejaké zanedbateľné percento, nie? Prečo sa musí tomuto percentu prispôsobovať väčšina? Veď zrušme podvodníkov a spravme jednoduché pravidlá a nekomplikujme slušným ľuďom život. 

Vážení voliči, 
ak ma zvolíte, zariadim, aby sa v mestách nesmelo kandidovať podľa politického presvedčenia a príslušnosti. Slušný lokálny, mestský a dedinský zástupca má bojovať za svoju ulicu, za svoj činžiak, za svoju rodinu a nie za “svoju” stranu. Veď je to choré.

Vážení voliči, 
ak ma zvolíte, zariadim a uzákoním, aby platil princíp demokracie a nie princíp najväčšieho kriku do prázdna!  Veď kam sme sa to dostali? Do médií sa nedostávajú slušní ľudia s dobrými nápadmi alebo šikovní ľudia s talentom. Dostávajú sa polodebilní krikľúni, pretože sú niečím zaujímavý. Napríklad vzťahom k rase. Sexom so zvieraťom alebo tancom s daňami. Veď sme krok od toho, aby sa ministrom stal niekto, lebo bol na Farme.... Haló! Národ slovenský prebuď sa!

Vážení voliči,
ak ma zvolíte, tak zariadim, aby sa ministrom školstva stal ozajstný učiteľ s ozajstnou praxou, to sme tuším ešte neskúšali. 

Vážení voliči, 
ak ma zvolíte, zariadim aby mal pracovný deň šesť hodín a pracovný týždeň štyri dni. Ak sa podelíme o prácu a odbúrame úplne zbytočné administratívne blbosti ako dochádzkový, fakturačný systém a kontroling... (čo keby sme si proste verili?), tak budeme mať prácu všetci a bude jej menej. 

Ak ma zvolíte,
zariadim,
že ženy budú mať nárok na dva osobité dni voľna v mesiaci. Tie dni prídu vtedy, keď sa zobudia so zlou náladou a pocitom, že muži a muchy by nemali byť.  Pošlú sms a proste neprídu. Pre všetkých to bude tak lepšie. 

Tiež zariadim, aby muži mali nárok na jeden mimoriadny deň v mesiaci, kedy budú mať voľno na beztrestné trucovanie. Kedy bude úplne v poriadku nechať ponožky tam, kde práve pristáli. Kedy bude najzdravšie dať si pivo s niečím slaným pri pustenej telke. A hlavne, kedy bude našim svätým právom nepočuť, neodpovedať a nepamätať si.

Dozvolenia priatelia.     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?