Ignorujte ich

Autor: Jozef Černek | 2.12.2015 o 9:23 | (upravené 2.12.2015 o 10:45) Karma článku: 13,78 | Prečítané:  3869x

Normálne na ne kašlite. Odchádzajú len tie menej dôležité a zo súkromných kliník neodchádzajú vôbec. Keby čosi, tak v Rakúsku sa dá všetko zariadiť. Aj rakúska sestrička vie nabrať krv a za ruku nás podrží na viedenský spôsob. 

A vlastne, vôbec čo chcú? To vážne chcú pridať len za to, že vymieňajú misy? Že tam akože asistujú a občas čosi pridržia? Lekár je dôležitý, nie sestra! Odmerať teplotu si môžeme aj sami a na oddelení si základné služby môžu pacienti robiť medzi sebou. Tí, čo vedia chodiť na záchod vezmú kačicu aj od ležiaceho kolegu. Na príjmoch naučíme pacientov meniť infúzie. Zas nikomu nemôže byť tak zle, aby si nenapichol žilu a neprepichol vrecúško. Sakra chlapi, veď to zvládne kdejaký narkoman!

Koniec koncov podávať nástroje môže pri operácií aj anestéziológ, veď ten sa tam len nudí a čumí na monitor. A na pooperačnom môžu pacienti dohliadať jeden na druhého. Ten, čo je už hore, dozrie na toho, čo je ešte v narkóze. A tí, čo na operáciu ešte len idú, môžu najprv hotových odtlačiť na oddelenie, vyprázdniť vozík a až potom zaľahnú.

Veď nech len idú! Viete, koľko ušetríme? Postavíme aj zo dva kilometre diaľnic. Hneď nám to ekonomiku pozdvihne. Na papieri.  A len tak mimochodom… Bez sestričiek sa kopec dôchodcov nezaobíde a… A zase len ušetríme.

Len to uhrajme tak, že záujem máme, aby sa nepovedalo. Predsa len idú tie voľby a zas úplne isté to nie je. Hlavne nenakupujte moc okato. Obrana nech si autá kúpi, ženie sa na nás horda utečencov, ale zvyšné rezorty nech počkajú. Potom, veď však, po voľbách.  

A hlavne žiadne emócie. Akože babičku držala sestrička za ruku do poslednej chvíle… a podobné kecy. Babička bola aj tak hluchá a bolo jej to jedno. Ignorujte to!  Lebo ak im ustúpime, ozvú sa učitelia. Či už volali?! No vidíte a je to tu. Chamraď učiteľská, sestričkovská jedna. Ešte sa kto ozve, smetiari? Načo nám to je?

Ja učiteľov nepotrebujem, malý chodí na súkromné anglické lýceum a tam sa nikto nesťažuje. Kurnik, veď majú prázdniny! Nám kto kedy dal voľno dva mesiace? To, že ja nechodím do práce neznamená, že nepracujem. Veď som medzi ľuďmi. Viete, čo sa tí nasťažujú ?! Veď kto ich vypočuje, keď nie ja. Aj minule. Kamarátovi pricvaklo prst do kufríka, aj mu to napuchlo.  A sestrička ho vyhodila z ambulancie, že priviezli nehodu! Chápeš to? Poslanca? Ja jej zvýšim hneď! Tak letela, že vrtuľník nestihol dosadnúť. 

No nič chlapi! Normálne to ignorujte. Všetko bude na poriadku. Treba vydržať. Sestričiek nám netreba. Aspoň sa tu bude umierať po tichu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?