Rada kandidátom

Autor: Jozef Černek | 30.10.2013 o 16:32 | (upravené 31.10.2013 o 13:35) Karma článku: 15,04 | Prečítané:  542x

Milí kandidáti, vážení nádejní poslanci a župani, ono je strašne fajn, že zrazu vás zaujímajú kultúrne podujatia, že sa zrazu chodíte klaňať k sochám a ste videní. Ja viem, poradili vám to. Videný treba byť! Billboardy už nestačia a treba chodiť medzi ľudí. Akcie dôchodcov a detí, vínne dni a prázdne reči. Že sme na to neprišli skôr, že ľuďom treba prácu! Ako to, že nám nikomu nenapadlo otvárať brány? Ešteže vás máme a už sa tešíme, ako to všetko vyriešite. Len mám prosbu. Niektorým z vás sa podarí obsadiť tie kreslá. Tak by bolo fajn, aby sme sa pri tých sochách teda stretávali aj naďalej. Aby vám aj naďalej záležalo na cyklotrasách, zeleni a pracovných miestach. Podporujete psičkárov aj kočíkujúce mamičky. My vám veríme a budeme krúžkovať o sto-tristo. Ale pobavme sa o tom o rok, o dva.

Dnes voláte vy mne, lebo potrebujete súbor a náladu. Ale zdvihnete mi telefón aj zajtra, keď súbor bude potrebovať autobus, aby išiel reprezentovať aj vaše mesto? Dnes chcete radu. Tak ja vám ju dám. Príďte medzi ľudí aj pol roka po voľbách. Počúvajte, čo vám vravia ľudia v schodišti. Počúvajte dôchodcov, majú čo to odžité a keď práve nenadávajú na tento štát, tak majú celkom dobré nápady. Viete, ich už okašlal  kdekto, už v tom celkom dobre chodia.

Dnes chodíte dokonca aj medzi študentov, najmä prvovoliči vás zaujímajú (tušíme prečo), tak skúste na nich nezabudnúť ani potom. Sú mladí, ešte majú energiu a elán, tak ich nepoužite len raz. Teraz voliť pôjdu, ale potom sa z nich stanú daňoví poplatníci a ak budú sklamaní, ostanú ponorení v búrlivom víne alebo na farme. Ja viem, myslieť 4 roky dopredu nie je ľahké.

S pani Magdikou sa už pár rokov stretávame na rôznych akciách. Ona vedie dôchodcov, ja študentov. Raz sme my účinkujúci, raz oni spievajú nám. Občas spolu robíme atmosféru mestu. Nedávno bola s tými svojimi na akcii. Nemali si kam sadnúť, lebo nádejní politici obsadili miesta. Aby boli videní. Fajn. To je dnes a ešte pár dní dôležité. Byť videný. Cez prestávku sa nechali obslúžiť, veď si ich treba uctiť, tak čo by nie. Len sa potom pobrali kade ľahšie, koniec predstavenia ich už nejako nelákal.

No veď nevadí, hlavne, že prišli. Keď ich zvolia, snáď prídu zas. Ba čo viac, isto vybavia peniažky na kostýmy aj na občerstvenie čo dnes zožr... skonzumovali. Budú pomáhať s každým predstavením, všade bude zeleň a šťastné psy. Pokojné mamičky budú kočíkať budúcich voličov po perfektných chodníkoch. Budeme mať otvorenú župnú bránu a do nášho regiónu budú prúdiť zamestnávatelia. Spojili ste sa pre našu zodpovednú budúcnosť. Hm. Hm.

Viete čo? Ak vyhráte, nalepte si prosím vaše billboardy nad posteľ. Viem, že je ťažké plniť sľuby. Ale skúste jednu vec. Keď raz naozaj budete hlasovať, hlasujte podľa toho, čo vám radí srdce a rozum a nie podľa trička a papierika, čo vám rozdali pred hlasovaním. Buďte vďační ľudu a nie sponzorom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?