Asfalt a iné skúsenosti

Autor: Jozef Černek | 19.6.2013 o 10:01 | Karma článku: 11,45 | Prečítané:  633x

Poznáte ten pocit, keď vás ovanie nejaká vôňa a vám sa zrazu odkiaľsi vynoria spomienky uložené v priečinku príjemné? Mne sa to stáva s horúcim asfaltom. Áno, celkom iste to nepatrí k najkrajším vôňam tohto sveta, ale mne sa spája s mimoriadne príjemným pocitom. Zrazu sa ocitnem na letisku v Egypte po mojom úplne prvom lete lietadlom a na mojej prvej dovolenke v živote. Mal som tuším 25 rokov a dvaja priatelia ma vytiahli na dovolenku. Vzali sme prvú, ktorá bola letecky a v prijateľnej cene, aby som zažil lietadlo a more. Tá dovolenka spĺňala všetky predpoklady hororového scenára, od absencie víz, skrachovanej cestovky, faraónovej pomsty, spiknutia sa personálu hotela proti nám, dokonca ja som sa aj topil v Červenom mori a kamarát blúznil v horúčkach.

Tak by som mohol pokračovať ešte dlho. Medziiným sme sa dokonca ocitli uprostred akejsi revolúcie a v neďalekom hoteli sa ktosi odpálil na recepcii. Proste úplná paráda. Napriek tomu sa mi to spája s príjemným pocitom. Viete prečo? Bol som tam s priateľmi, s ktorými som prešiel pubertou a teda už navždy bude platiť, že spolu zvládneme čokoľvek. Dnes sú obaja vysokopostavení a mimoriadne distingvovaní manažéri riadiaci tímy ľudí schopní zmeniť polomer zeme. Ja ich však vidím ako sa smejeme na letisku po ceste domov, keď si uvedomíme, ako nás Egypt obtiahol o všetky peniaze, požul a vypľul a my sme mu za to ostali vlastne vďační. Po tej dovolenke sme si museli vziať voľno, aby sme sa dali trochu dokopy, ale ešte aj dnes si na ňu spomenieme a musíme sa smiať. Bol to vlastne rýchlokurz obchodu a podnikania. Celý Egypt sa premiestňoval taxíkmi za 1 - 2 libry, my sme celý čas jazdili v rozmedzí 20 - 50, úplne šťastní ako dobre sme sa zjednali. Nakúpili sme domov darčeky po tvrdom zjednávaní za asi štvornásobné ceny za aké sa predávali na letisku v najdrahšom obchode. Nám totiž nik nepovedal, ako to v Egypte chodí a bolo nám blbé sa spýtať.

Naša cestovka skrachovala počas našej cesty tam. Ak je v Egypte len jeden človek, ktorý nehovorí anglicky, nemecky alebo rusky, tak to bol náš delegát. Je to neuveriteľné, ale pravdu ako to s Egyptom naozaj je, sme sa dozvedeli až v posledný deň nášho pobytu. Bola to však neuveriteľná skúsenosť a tá najlepšia škola života. Vlastne, ak by sme sa spýtali v prvý deň dovolenky niekoho skúsenejšieho, ak by sme neboli tak neskutočne hrdí a chceli riešiť všetko po svojom, zažili by sme úplne iný Egypt a úplne inú dovolenku. Zrejme dosť nudnú na to, aby som na ňu zabudol už na jeseň. Naša dovolenka sa mi vynorí zakaždým, keď slnko rozpáli asfalt. Všetko zlé vybledlo a ostalo len slnko, nádherné more a nezaplatiteľná skúsenosť.


Svet vám niekedy ponúkne príbeh, ktorého scenár vyzerá príšerne a šťastný koniec nie a nie prísť. Stačí však trošku ustúpiť, pozrieť sa späť a zistíte, že aj tie najabsurdnejšie veci majú svoj zmysel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?