Dokedy ešte ?

Autor: Jozef Černek | 29.12.2011 o 11:55 | (upravené 29.12.2011 o 13:17) Karma článku: 17,46 | Prečítané:  2803x

Dokedy ešte budeme znášať toto nastavenie sveta? Dokedy ešte budeme trpieť a tolerovať podvodníkov okolo nás? Dokedy ešte budeme z hajzlov robiť celebrity? Dokedy ešte si budeme vyberať menšie zlá? Dokedy ešte bude dôležité, či niekto kradne menej alebo viac, aby mohol ísť do vlády? Dokedy ešte budú zločinci vládnuť a súdy roky rozhodovať, aby nakoniec nerozhodli? Dokedy ešte, sa na nás budú odvšadiaľ valiť vraždy, násilie a matkovrahovia a otcovrahovia? Najnežnejšou správou dňa je dnes skorumpovaný politik, aby zajtra mohol s úsmevom bľabotať o kríze a uťahovaní opaskov. A my mu to žerieme, lebo pamäť národa je deravá. To je to, čo sme chceli? Naozaj?

Vládnu nám tí, čo nechápu, že nám majú slúžiť. Lebo nik iný nie je ochotný. Slušný dá ruky preč, lebo nechce byť udupaný. Múdry nekoná, lebo nechce byť zatratený. Vládnu a slúžia nám zle, ale budeme im to tolerovať, lebo národ a svet je taký. Čo ak by nastúpil niekto, kto bude ešte horší. A čo je najhoršie, už s lepším ani nerátame. Áno, pán prezident, toto je odkaz pre Vás. Láske a spravodlivosti je ťažko víťaziť, lebo ju denne prekričí lož a nenávisť.

Sťažujeme sa,  že naša mládež má prevrátené hodnoty, ale čo im to dnes a denne ukazujeme? Čia je to chyba? Videli ste sumár udalostí roka 2011? To naozaj je sumárom roka smrť, kanibalizmus, kríza a pád? Toto je ten svet, na ktorom nám tak strašne záleží? Tak strašne, že si vymýšľame rôzne spôsoby jeho konca? Akého konca sa to vlastne bojíme? Predstavte si, že by ste boli napríklad Mayovia, alebo človek žijúci v súlade s prírodou a zrazu máte možnosť vidieť včerajšie správy. Nemali by ste pocit, že toto musí byť naozaj koniec?

Pozrite sa z koho sme spravili celebrity? Všimnite si, koho názory sú nám predkladané. Kto určuje ducha spoločnosti? Kto do čerta robí scenáre toho, čo má a čo nemá byť témou dňa? Čo o tejto dobe bude hovoriť história? Doba temna, keď nás priťahovala len čierna energia? Keď krv, násilie, nehody a pseudocelebrity boli hlavnou obživou spravodajstva dvadsiateho prvého storočia. Keď krimi už nebola len vsuvka do súhrnu, ale samostatná relácia.  Smrť a krv je nám naozaj tak blízka? A kde je krásne umenie? Kde sú deti? Kde je veda? Kde sú úspechy? To žiadne nie sú? Nebude toto nakoniec zdrojom tej nešťastnej krízy? Vlastne, kde sa vzala tá hospodárska recesia naozaj? Pracuje snáď človek menej? Prestal človek nakupovať? Nezdá sa mi. Kríza je, keď ľudia, ktorí nič nevytvárajú, zrazu niekde prešvihnú nereálne peniaze a vypočítajú, že nerealita je tak vysoká, že sa už nikdy nebude dať zreálniť. Čo s tým? No nič.

Človek len skloní hlavu a bude drieť ešte viac. Ešte viac dní do roka bude robiť nie na seba. Bude robiť a drieť ďalšie dni na štát. Štát, ktorý nedokáže fungovať bez hádok. Vďaka hádkam radšej vyhodí ďalšie milióny, aby sa človek rozhodol, kto ho odrbe nabudúce. Kto bude ten, čo nedokáže sfunkčniť súdy, kto bude ten, kto nezaplatí učiteľom a lekárom. Vďaka komu sa tá kríza teda prehlbuje?

Človek bude drieť a drieť a uťahovať si opasky. A potom večer, až ho pustia z práce, kde nerobí na seba, si zapne správy a zistí, že ľudia sa majú aj horšie. Napríklad ich škaredo rozgniavi auto alebo podreže vlastný syn. Keď už je vystrašený dosť, prepne a tam mu skorumpovaný politik, ten, čo ho človek krúžkoval, vystupujúc z mercedesu povie, že bude len horšie. A dnes sa mu dá veriť, lebo dnes vyzerá triezvo. Bude síce horšie, ale peniaze na nové krúžkovanie treba, lebo veľký On sa nevie dohodnúť s nimi.  Treba krúžkovanie, treba, aby bolo alibi na novú, ešte absurdnejšiu dohodu. Potom sa už dohodnú, lebo národ krúžkoval, tak musia.  Dohodnúť sa teda treba, nech to stojí koľkokoľvek. Koľkokoľvek ľudských životov. A človek im to tolerovať bude. Človek bude tolerovať a drieť. Teda len ten, čo nie je marginalizovaný. Tí nemusia, dostavajú od štátu, aby kradli a rabovali len tak trochu, aby bolo čo vysielať v správach. A človek, teda aj my, aj ja, im to tolerovať budeme, a keď aj nie, veď nevadí, niekto už len rozhodne za nás. To je to, čo sme chceli?

Keď už vieme, ako to má vyzerať s novým krúžkovaním a vieme aj ako dopadli dnešné vraždy (všimnite si len, že vrahov neodsudzujú, väčšinou pre procesnú chybu), tak nám sfetovaný týpek vysvetlí, čo je a čo nie je in, lebo on je dnes celebrita. Lebo on môže. Síce nemá talent na nič, ale vie, čo je umenie. Umenie je on. Človeku je z toho na grc, ale čo už, celebrita je celebrita. Tak to človek len vypne a dostatočne vystresovaný, ale pripravený drieť a krúžkovať sa odoberie spať. Zajtra musí byť čerstvý na drinu, krízu, vraždy a krúžkovania.

Samo Chalupka by z nás nemal radosť. Neumorili sme ho. Otrokmi sme a slobodu nám berú. Do edy ešte? Neviem, ľudia, nie je už čas na nejaké tie nové blesky nad Tatrami?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?