Držíme palce, pán riaditeľ

Autor: Jozef Černek | 28.3.2013 o 21:38 | (upravené 28.3.2013 o 23:21) Karma článku: 12,42 | Prečítané:  2321x

Byť matičiarom je úplne najsamfasa. Hlavne tu v Komárne. Teda, ak vám nevadí, že do vás rýpu vlastní a ešte aj tí druhí. Vlastne, tí druhí sú špecifická kasta. Ono by sa zdalo, že to budú Maďari, ale tým je to dosť jedno. Majú svoju menšinu a idú si po svojom. Tí druhí sú Slováci, ktorým sa ťažko vysvetľuje, načo Matica je. Históriu vysvetlím ľahko, len súčasnosť mi robí problém. Neboli by to Slováci, keby sa nehádali.

Niekto ukradol poklad. Iný tvrdí, že len dobre chceli a ďalší zas, že je tam. No vyznaj sa v tom. Niečo smrdí v štáte dánskom, povedal by Shakespear. Niečo smrdí v štáte našom, poviem ja. A to sa s Trasohruškom  (voľný preklad mena Shakespear) zrovnávať nechcem ani omylom.  Ale je ten smrad len v Matici? Asi nie! Všetci sme sa voľajako zaondiali. Aj tá EU! Pôvodne sa mi to páčilo, ale dnes  mi príde, že len vymýšľajú ako urobiť nové tlačivo a skomplikovať mi život.

Celý náš problém je, že sa nevieme dohodnúť. Nikde a na ničom. Akosi veľa krívd sa točí okolo nás. Zvolili sme Fica úplne a absolútne. A výsledok? Nedáme mu dýchať. Vlastne nikomu. Nie, nie som Ficista, nebojte sa. Len ma štve, že nikomu a ničomu nedávame šancu. Akosi sme sa predemokratizovali. Jedna zmena strieda druhú. Chvíľu nadávame na Radičovú, potom na Sulíka a hneď zas na Fica. Kurnik,  kto sa v tom má vyznať?

Ja som Slovák, hoc mama je na pol Talianka a otcov rod je niekde z Rumunska. Všetci ale jeme poľské ... vlastne všetko (mne chutia krowky). Obliekame sa podľa Londýna, pozeráme americké filmy a tvárime sa, že nás bavia tie francúzke. Všetko to sledujeme na čínskom televízore a nadávame na slovenskú vládu.

Keď sa už nemáme na čo vyhovoriť, zvalíme to na poklad, čo nám vzali Česi. V každom prípade Maďari sú tí najhorší. Ale sú? Áno, držia spolu viac ako všetky SNS čo vznikli a vzniknú. Keď majú sviatok, tak všetci do jedného.  Keď Maďar získa Nobelovu cenu, tak je národný hrdina. Keby ju získal Slovák, tak nejaké Topky zverejnia jeho prešľapy voči parkovaniu ako celoštátny prúser. Aby bolo jasné, Maďari ma nemajú radi.

Teraz máme slušný prúser s platby schopnosťou a hádajte, kto nám pomohol. Niekto nám drží palce, ujo (dôchodca!!!) z Trstenej nám poslal niečo cez 500€, zvyšok poslali Maďari. A Slováci? Tak tí ma poslali väčšinou do prdele, lebo Matica im ukradla poklad.

Bol som aj za vrcholovými politikmi, reku: „Chlapi, dal som šancu mladým a včul neviem  zaplatiť plyn...Pomôžte... ." A oni? Neposlúchaš kamarát, neprepúšťaš, keď sme dali príkaz, pál do ... (nejdem byť odporný).

To sme my, Slováci. Keď treba kritizovať, sme tam, keď treba pomôcť:  „Držíme palce, pán riaditeĺ..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Návod, ako zničiť ľudskú civilizáciu

Fakty a pravda sú vždy prvými obeťami populistov. Bez nich pritom nemôže existovať svet pre ľudí.

KOMENTÁRE

Toto už je vojna civilizácií

Prvé Trumpove dni v úrade favorizujú skeptické predpovede.

KOMENTÁRE

Profesor plukovník v zálohe

Záľuba v hodnostiach je prítomná aj v akademickej obci. Príkladom je plukovník Jahnátek.


Už ste čítali?